Český curling zná své šampióny

26.04.2011 19:04

Pražská curlingová aréna patřila o velikonočním víkendu finálovému turnaji mistrovství České republiky. V kategorii žen vybojovaly titul hráčky pražského týmu Dion SJ , mezi muži pokračuje nadvláda curlerů z 1. CK Sem Tam Brno, kteří obhájili prvenství pošesté v řadě. V turnaji, jímž tradičně vrcholí tuzemská curlingová sezona, změřily své síly nejúspěšnější mužské i ženské extraligové celky. Úvodní část soutěže, v níž se bojovalo o přímou kvalifikaci do finále, zvládli v obou kategoriích nejlépe budoucí mistři, týmy 1. CK Sem Tam Brno a Dionu SJ. Finálovou dvojici doplnili vítězové semifinálových utkání. V nich proti sobě stanuly celky, jež se v základní čadíčci ze Savony 4 podlehli vinou nezvládnutého posledního kamene mužstvu Zbraslavi R, vedenému zkušeným skipem Radkem Klímou. Finále, letos poprvé hrané na dva vítězné zápasy, nabídlo dramatickou podívanou. Ani srdnatý však Zbraslavanům proti famóznímu Brnu nestačil. Obhájci zvládli koncovku obou utkání. Vítězstvími 8:7 a 6:4 potvrdil tým kolem skipa Jiřího Snítila svoji nadvládu a připsal si již šestý triumf v řadě. Předávání mistrovského poháru tak zavánělo jistým stereotypem. Jak však poznamenal Marek Vydra, jednička vítězného týmu, tento okamžik nikdy nebude nudný. Mezi ženami se utkaly o nejcennější trofej dva pražské týmy - mladičké hráčky Savony M a loňské vicemistryně z týmu Dion SJ. Když v prvním zápase zkušenější hráčky Dionu převálcovaly své soupeřky vysoko 8:3, byl favorit pondělní odvety zřejmý. Děvčata ze Savony M však nabrala druhý dech. Ve druhém duelu držely vyrovnané skóre až do závěrečného desátého endu. Osud utkání tak měla v rukou Linda Klímová, kapitánka Dionu. Svůj poslední kámen suverénně umístila na nejlepší pozici v cílových kruzích, čímž svému týmu zajistila rozhodující vítězství v nejtěsnějším možném poměru 6:5. Titul mistryň ČR tak připadl ženám Dionu SJ, druhé skončily hráčky ze Savony M. Bronzové medaile získaly curlerky Kolibrisu 2, jež se sérií pěkných výkonů postaraly o překvapení turnaje. Obhájkyně titulu z pražské Aritmy nezastihl závěr jinak úspěšné sezony v optimální formě, a tak letos zůstaly bez medailí. Ziskem mistrovského titulu si týmy Dionu a Brna vybojovaly právo reprezentovat v nadcházející sezoně Českou republiku na mezinárodních turnajích. Mužstvo Brna tak dostane šanci navázat na úspěch z letošního světového šampionátu. Předtím však oba mistrovské celky musí obhájit našemu curlingu místo mezi evropskou elitou.